Zavolejte nám

739 002 750

Napište nám

info@federdrom.cz

  • English

Medailonek lídra

Silvie Váňová

Ostrava-Kunčičky

 

Jak dlouho jste zapojena do komunitní práce:

Do komunitní práce jsem se zapojila v roce 2014 jako dobrovolník. V roce 2020 jsem se stala komunitní pracovnicí v Diecézní charitě ostravsko–opavské.

Co pro Vás znamená komunitní práce?

Na začátku jsem se do komunitní práce odmítala zapojit. Neviděla jsem žádnou perspektivu v účasti na komunitní práci. Díky trpělivosti komunitních pracovnic a členů, kteří již v komunitní práci zapojeni byli, jsem se nejprve zapojila do účasti na akcích pořádaných pro rodiny s dětmi. Má vlastní zvědavost a očekávání, co bude dál zvítězila nad mojí pasivitou. Postupně jsem se přidala do plánování a organizování těchto akcí a následně se připojila ke společným schůzkám, kde se projednávaly problémy obyvatel. Časem jsem zjistila, že je ze mě aktivní členka a tento stav trvá dosud. Komunitní práce pro mě znamená společné mluvení o potřebách komunity a následné řešení společných problémů.

Moje motto „Změnou, kterou potřebujete, se musíte stát vy sami“ Mahatma Ghándi

Proč jste se do komunitní práce zapojila?

Hlavním důvodem byla změna kvality bydlení v lokalitě. Je to téma, které nás obyvatele spojuje a motivuje k většímu úsilí dosáhnout změny k lepšímu. Jako skupina jsme více než jedinec a chceme toho využít ve společný prospěch. Díky komunitní práci se učím mnoha novým věcem a respektu k ostatním.