Zavolejte nám

739 002 750

Napište nám

info@federdrom.cz

  • English
Vznikla nová regionální romská platforma Feder Drom

Vznikla nová regionální romská platforma Feder Drom

Platforma zastřeší aktivity romských komunit z Třince, Přerova, Ostravy-Kunčiček a Ostravy-Přívoz. Cílem je vytvořit prostor pro spolupráci, sdílení zkušeností a zajištění vzdělávání komunitních lídrů. Uskupení se zaměří také na boj s předsudky a šíření osvěty týkající se postavení Romů ve společnosti.

Pojmenování romské platformy Feder Drom znamená v překladu „lepší cesta“, tou se snaží vydat aktéři projektu podpořeného Norskými fondy „Romští lídři – hybatelé změny“. Během dubnového výjezdního setkání se členové zapojených komunit zúčastnili vzdělávacího programu, který pro ně připravila Ostravská univerzita, jeden z partnerů projektu. Zástupci komunit z Třince, Přerova, Ostravy-Kunčiček a Ostravy-Přívoz se měli možnost lépe poznat, sdílet zkušenosti a vzájemně se inspirovat a motivovat. Součástí programu bylo také založení regionální romské platformy, která chce aktivizovat a vzdělávat lídry romských komunit, aby mohli lépe hájit zájmy Romů ve společnosti.

V průběhu roku budou aktivity platformy pokračovat dalšími vzdělávacími workshopy připravenými na míru jejím účastníkům, aby dokázali rozvíjet potřebné dovednosti a znalosti. Mezi tématy se objeví např. zlepšování komunikačních dovednosti, vědomí vlastní hodnoty, jak motivovat lidi k procesu aktivizace komunitní práce aj. Součástí projektu je také založení nových webových stránek a sociálních sítí, které budou informovat o činnosti platformy.

Členové komunit na vzdělávacím setkání  Vzdělávací workshop připravil jeden z partnerů projektu, Ostravská univerzita Vznikla nová regionální romská platforma Feder Drom

 

 Projekt „Romští lídři – hybatelé změny“ je podpořen grantem z Norských fondů 2014–2021.

Web_loga_Norské fondy-12

Realizátorem projektu je Diecézní charita ostravsko-opavská a partneři.